Aktualności - Sp 44 Wrocław

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

UWAGA UCZNIOWIE I RODZICE !
Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 44, im. Jana III Sobieskiego
we Wrocławiu
uprzejmie informuje,
że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
będzie miało miejsce w dniu  4 września 2017 r.:

  • dla uczniów klas I i oddziałów przedszkolnych o godz. 8 00

  • dla uczniów klas II, III o godz. 9 00

  • dla uczniów klas IV i V o godz. 10 00

  • dla uczniów klas VI, VII i oddziałów gimnazjalnych o godz. 11 00


Uroczystość odbędzie się w holu szkoły (łącznik). Wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy (biała bluzka lub koszula, ciemne spodnie lub spódniczka).
Czekamy na WAS z radością!!!  

Urszula Krasoń- dyrektor SP nr 44

Zalączniki:

"Nadzieja zamiast kwiatka"

W roku szkolnym 2016/2017 w ramach akcji "Szkoła dla Nadziei", czyli pomocy charytatywnej podopiecznym Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu,  wolontariusze z naszej szkoły zainicjowali akcję "Nadzieja zamiast kwiatka", w której na zakończenie roku szkolnego Uczniowie z Rodzicami - w ramach podziękowań dla nauczycieli - zamiast kwiatów wsparli zbiórkę pieniędzy dla chorych dzieci. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji i bezcenne zaangażowanie. Dzięki Państwu Uczniom i Rodzicom udało się zebrać 627,26 zł. Jednocześnie dziękujemy całej społeczności szkolnej za kolejną niezwykłą inicjatywę charytatywną, dzięki której pomagamy chorym dzieciom.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Opiekunem


 

Rozstrzygnięcie konkursu “My Picture Dictionary”

Zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu języka angielskiego „My Picture Dictionary” przeprowadzonego w klasach I-III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu słowniczka dotyczącego jednego wybranego tematu.
Laureaci:
Klasy 1:
I miejsce: Patrycja Hawryluk kl. I b
II miejsce: Nikola Komisarksa kl. I a
III miejsce: Mieszko Ciupak kl. I b
Klasy 2:
I miejsce: Antoni Hajdasz kl. II b
Klasy 3:
Zuzanna Laskowiczkl.III e

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

        Alina Ciesińska
        Marta Serafin


 


Znam przysłowie -  9. Dolnośląski Konkurs

W marcu Autorskim Gimnazjum Samorozwoju GASSA odbył się międzyszkolny konkurs . W pierwszym etapie szkolnym kilkunastu naszych uczniów klas 5-6 pisało prace , które w literacki sposób przedstawiały wybrane z listy 20 przysłów jedno z nich .Uczniowie mogli wcześniej zapoznać się z tą listą, ale dopiero w dniu konkursu dowiadywali się , jakie 3 przysłowia zostały wybrane przez organizatorów. Zadanie nie było łatwe, jak niełatwe są przysłowia np. Jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz; Kto drogi prostuje, w domu nie nocuje; Pierwsze koty za płoty. Czy TY miałbyś pomysł na napisanie pracy ?
Nasi uczniowie świetnie sobie z tym poradzili i do drugiego etapu , który odbywał się już w gimnazjum orgaznizującym konkurs, przeszły 2 uczennice z klas 5 - Zosia Ośmińska z 5c i Karolina Kutrzyńska z 5a. Tam znowu trzeba było napisać wypracowanie
mogła to być baśń, opowiadanie lub inna forma , ale musiała być związana z wybranymi przez organizatorów przysłowiami. Obie dziewczynki zajęły 1. miejsca.
Serdecznie gratuluję!!!

Maria Jaskólska

Zofia Ośmińska, 5c

Nie suknia zdobi człowieka, a człowiek suknię

Padał deszcz. Krople wody ściekały mi po twarzy, łącząc się ze łzami. Przejeżdżający autobus ochlapał mnie i całkowicie przemokłam.  Miałam dość tego dnia i dość wszystkiego, co istniało. Przeszłam przez ulicę i o mało nie wpadłam pod samochód. A w sumie to szkoda, że go ominęłam. Pewnie zastanawiasz się nad moim genialnym humorem oraz szczerą chęcią do życia. Już opowiadam. Nie dość, że wydał się mój największy sekret, to jeszcze
zerwał ze mną chłopak...no dobra nie mam i nie miałam chłopaka, ale z tym ,,To jeszcze" zdanie brzmi bardziej przejmująco.
Ale jak wspomniałam, wydała się moja tajemnica i jestem wściekła. Nikt i nic nie ma prawa wiedzieć o moich oczach....mam heterochromię. Jedno moje oko jest niebieskie, a drugie fioletowe. Strasznie się tego wstydzę.
Wygląda to kiczowato i wszyscy z poprzednich szkół odwrócili się ode mnie, zaraz potem, jak je zobaczyli. Dlatego to ukrywam. Noszę kolorowe soczewki w obrzydliwym odcieniu zieleni, ale ,,lepszy rydz nic niż nic' , jak to mówi moja babcia. Dziś właśnie, kiedy myłam ręce, chciałam na chwilę ściągnąć soczewki, aby oczy mogły odpocząć, a było to w szkole. Straszne nierozsądne! W tej chwili właśnie , kiedy na fioletowym oku nie było zielonego ohydztwa, weszła Miriam. Stanęła jak wryta, kiedy na mnie popatrzyła.
-Rany.....-wyjąkała.
Po chwili zjawiła się Jane, Clare i Anka. "Super" -pomyślałam i uciekłam, ocierając łzy i tak właśnie znalazłam się tutaj. Ja, szesnastoletnia Jane, którą właśnie ominęła historia, szłam teraz cała    przemoczona i zrozpaczona, że straciłam kolejną szkołę "Masakra”! Zerknęłam na znajome kamienice i doszłam do wniosku, że znalazłam się blisko domu. Weszłam po kamiennych schodach i otworzyłam drzwi kluczem. Rzuciłam go na stół i padłam w mokrych ubraniach na łóżko. Ukryłam twarz w poduszce.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
Szlam przez szkolny korytarz, zerkając na wszystkich wokół. O dziwo, nikt  nie patrzył, jak na wariatkę.
-Siemanko!- wrzasnął ktoś z tyłu. Podskoczyłam jak porażona .Odwróciłam się. To była Clare
Elo- dodała stojąca koło niej Jimy- co u ciebie?
Nikt nie patrzył na mnie dziwnie-Eeeenie… Nie mogłam wydusić z siebie słowa- Myślałam, że....
- Myślisz, że nie podobają się nam twoje oczy ?- przerwała mi nadchodząca Anka- No wiesz...".są całkiem ładne”!- zamurowało mnie
-A poza tym najważniejsze jest to, co masz w środku- dodała. Uśmiechnęła się.
- Wnętrzności?- wszyscy zaczęli się śmiać.  Wspaniali przyjaciele

Koniec

Karolina Kutrzyńska 5a

Nie suknia zdobi człowieka, a człowiek suknię

Dawno, dawno temu w pięknym zamku mieszkał zły i chciwy książę, który nękał poddanych ogromnymi podatkami. Ów książę całe swoje bogactwo wydawał na bale i bankiety. Wszyscy poddani głodowali i narzekali, że ich władca jest wilkiem żądnym podatków i bali, a nie człowiekiem współczującym innym.
Raz jeden z mieszczan postanowił w imieniu miasta i pobliskich wsi porozmawiać z księciem, aby ten zrezygnował z podatków i zajął się krajem . Do zamku wszedł bez większych kłopotów, ponieważ to była środa- dzień bez balów. Książę siedział na tronie , a kiedy do komnaty wszedł mieszczanin, gestem ręki pokazał, aby mówił:
- Wasza wysokość, lud umiera z głodu! Oddaj nam jedną trzecią naszego majątku i nie nękaj podatkami!
- Zwariowałeś?! Nigdy!
wykrzyknął rozjuszony książę. Straż, zabrać mi tego nędzarza z zamku, przywiązać do drzewa i zostawić wilkom na pożarcie! A teraz dzięki tobie zwiększę jeszcze podatki, będę codziennie wyprawiać bale , nawet w środy i niedziele.
Nieszczęsny mieszczanin został przywiązany do drzewa i miał już nigdy nie zobaczyć rodzinnego miasta. Nagle podeszła do niego jakaś starsza , przygarbiona kobieta. Zdjęła z niego sznury , które wiązały go z drzewem i przedstawiła się.
- Jestem Dorota, mieszkam nad rzeką, tutaj niedaleko. Chodź na chwilę do mnie. Jako miejscowa dziwaczka rzadko miewam gości. Mężczyzna z chęcią przystał na tę propozycję i teraz siedział z Dorotą przy piecyku i popijał herbatę. Opowiedział jej o złym władcy i jego bankietach. Dorota wyprostowała się , na tyle, na ile mogła i powiedziała:
- Nie lękaj się , wracaj do domu i powiedz wszystkim, że czas męczarni się kończy.
Mieszczanin podziękował za herbatę i odszedł, zostawiając zamyśloną staruszkę samą.
Na zamku księcia właśnie odbywał się bal z okazji jego urodzin, gdy wnet ktoś zapukał do bram zamku. Służba otworzyła drzwi i do sali wpadła jakaś starsza pani, prosząc o coś do jedzenia i do picia. W zamian za gościnę ofiarowała księciu śliczne, czerwone jabłko. Władca parsknął śmiechem , a za jego przykładem cały dwór chichotał ze śmiesznej, starszej paniusi. Wtedy kobieta go ostrzegła, że prawdziwe piękno czasem bywa głęboko ukryte. Mimo to książę nie zmienił zdania. Wówczas kobieta całkiem się wyprostowała, zrzuciła z siebie łachmany i zamieniła się w piękną wróżkę. Książę padł na kolana i zaczął błagać ją o litość. Ale było już za późno. Wróżka ruchem ręki powiesiła jabłuszka na sznurku, a sznurek na szyi księcia. Wtedy mężczyzna zorientował się, że jest wilkiem, a jego służba królikami, ptakami, dzikami , myszami i innymi zwierzętami.
- Jeśli ktoś weźmie jabłko z twojej szyi i je zje, znów zamienisz się w człowieka, lecz przez ten czas będziesz się musiał żywić mięsem
rzekła wróżka, która po chwili usunęła z pamięci jego bliskich i przyjaciół oraz wszystkie wspomnienia.
To miała być kara za zło, które władca czynił będąc człowiekiem.   


Zofia Ośmińska 5c

Są rzeczy, o których się filozofom nie śniło

Wiatr wiał mi prosto w twarz. Było zimno, a niebo nade mną szarzało. Kocham te wspaniałe zachody słońca,
podczas których wspominam wiele cudownych chwil, ale dzisiaj było inaczej .Dzisiaj, słone łzy spływały po moich
policzkach, znacząc na sercu bolesne ślady, Gdyby losy potoczyły się trochę inaczej ,może miałabym wtedy jakąś nadzieję...Wytarłam łzy w rękaw i poszłam przed siebie. Włosy zakrywały mi twarz i nie widziałam prawie nic, lecz nie odważyłam się ich odgarnąć.
Tak okrutne chwile, momenty, zmarnowane minuty, godziny....rozdzierały moje serce,...szłam i szłam, i pewnie szłabym tak jeszcze długo, ale nagle usłyszałam odgłos kopyt uderzających o kamienie i dalekie rżenie. W  moją stronę pędziła ognista, piękna klacz. Przez chwilę, dosłownie ułamek sekundy, mignęła mi przed oczami i zniknęła między drzewami. Wtedy, naprawdę nie wiem dlaczego, popędziłam za nią. Może czułam, że tam, gdzie biegnie, gdzie wyznaczyła sobie cel, znajdę też coś dla siebie. Biegłam i biegłam, nie zważając na to, że nie mogłam już złapać oddechu. W końcu, wycieńczona upadłam na małej polance, nie mogąc się podnieść, a przecież upadki, po których nie wstajemy, zostają na zawsze w każdym sercu. Zawsze musimy wstać, zawsze . Leżałam tak, gdy nagle klacz podeszła do mnie i trąciła mnie pyskiem.
-Wstań- zdawała się mówić ,,Jeśli biegniesz już za mną, to nie poddawaj się”
Więc w nagłym przypływie energii. Którą nie mam pojęcia, skąd wykrzesałam, uniosłam się i ruszyłam dalej.
Do dzisiaj nie wiem, skąd wzięła się ta klacz i dlaczego wybrała akurat mnie, ale wiem, że czułam się wtedy przeszczęśliwa. W pewnym momencie naszej wędrówki, drogę przecięło urwisko. W tej chwili właśnie klacz, popatrzyła na mnie, rzuciła szybkie spojrzenie w stronę zachodzącego słońca i wykonała wysoki skok, po którym zaczęła płonąć. Ogień lizał jej grzywę, a ona tańczyła, tak pięknie, tak cudownie, że zapamiętam to na całe życie.
I wiedziałam, że miałam rację,...wyznaczyła mi cel, cel poza horyzonty…  .Znam te lektury
konkurs międzyszkolny
25 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 34 odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy ,,Znam te lektury”. Został zorganizowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas szóstych, ponieważ sprawdzał znajomość lektur omawianych w klasach IV-VI. Do konkursu przystąpili uczniowie z  sześciu szkół podstawowych z Wrocławia. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów wyłonionych podczas szkolnego etapu konkursu, w którym kilkunastu uczniów musiało na podstawie czytanych fragmentów książek z listy lektur , podanej przez organizatorów, rozpoznać tytuł książki , podać autora lub na podstawie ilustracji rozpoznać, skąd ona pochodzi bądź podać imiona bohaterów.
Etap międzyszkolny miał podobny charakter, z tym że uczniowie na podstawie przygotowanych fragmentów i ilustracji , po ich przeczytaniu i obejrzeniu , a więc nie ze słuchu , musieli odpowiedzieć na pytania.
Naszą szkołę reprezentowali Mikołaj Wszędybył z 6c i Julia Głuszko z 6b, która w SP 34 zajęła 2. miejsce.
Gratulujemy !!!

Maria Jaskólska 


KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

7 lutego 2017 roku w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas 4-6. Konkurs polegał na przeczytaniu wcześniej wybranego i przygotowanego przez ucznia fragmentu prozy. Dzieci same wybierały książki , które im się podobają i którymi chciałyby się podzielić ze słuchaczami , czytając jakiś niezwykły fragment. W konkursie wzięło udział 28 uczniów. Oceniane były : płynność czytania , tempo, dykcja , modulacja głosu , ale przede wszystkim własna interpretacja, która przeniosłaby słuchaczy w świat czytanej książki. Oto zwycięzcy:
I miejsce : Zosia Ośmińska 5c
II miejsce : Julia Głuszko 6b
III miejsce Julia Ślęczka 6b
Wyróżnienie Aleksander Jakrzewski 6c
Nasz szkolny konkurs był jednocześnie eliminacjami do I Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 82 w ramach akcji „Cały Wrocław czyta…” Z każdej zgłaszającej się szkoły można było zaproponować 2 kandydatów. Naszą szkołę reprezentowały 2 dziewczynki
Zosia I Julka G.
23 kwietnia w SP 82 podczas I Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania Zosia Ośmińska zajęła II miejsce . Naprawdę udało jej się zaczarować publiczność i wzbudzić zainteresowanie przeczytanym fragmentem powieści. Gratulujemy !

Maria JaskólskaZAŁÓŻ SIĘ KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

Biblioteka szkolna wraz z polonistami zorganizowała dla uczniów klas 4-6 konkurs na zakładkę do książki pt. „Załóż się”  Celem konkursu było wykonanie dowolną techniką zakładki do książki , która przedstawiała z jednej strony autora książki i tytuł , z drugiej strony znajdowała się ilustracja do prezentowanego utworu.
W konkursie wzięło udział prawie 40 uczniów. Zostało wybranych 20 najładniejszych i najciekawszych , najstaranniej wykonanych zakładek. Wręczenie nagród odbyło się 28 marca.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy. „Załóżmy się” w przyszłym roku. !!!

Maria JaskólskaDZIECIĘCA WIERSZYKARNIA

Tym oto wierszem Weronika Janicka z klasy 6b zdobyła wyróżnienie na Międzyszkolnym Konkursie Literackim „ Dziecięca wierszykarnia „ organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 27. Naszą szkołę reprezentowały jeszcze 2 dziewczynki Sara Rudyszyn i Aurelia Żur.
Celem konkursu było zachęcenie utalentowanych dzieci do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej oraz  rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych Autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.
Wręczenie nagród odbędzie się 6 kwietnia . Wówczas również nagrodzone i wyróżnione osoby będą recytowały swoje wiersze. Trzymamy z a Weronikę kciuki i gratulujemy !

Maria Jaskólska

W deszczowych kroplach
W deszczu kroplach ta twarz się rozpływa
W tych kroplach uśmiech z twarzy się zmywa
W kroplach pełnych smutku złość się budzi
Ta przenikliwa złość okrywa nas ludzi
Zdaje nam się wszak że wszystko wiemy
My ludzie nic nie wiemy i nie rozumiemy!
Dopóki nas ta złość z innej nie dosięgnie strony
Nie poznasz jaki to smutek strapiony
Więc póki możesz to porzuć swe smutki!
Ciesz się życiem jak człowiek malutki!

Weronika Janicka 6b


KONKURS ORTOGRAFICZNY
 
W klasach 4-6 nauczycielki polonistki konkurs ortograficzny „ Walka z bykami „ . Z każdej klasy zostały wybrane osoby, które są najlepsze w ortografii i interpunkcji. Ich zadaniem w 2. etapie konkursu szkolnego było napisanie dyktanda. Oto jego treść. Spróbujcie sami uzupełnić brakujące litery. I tak macie łatwiej, bo wasi koledzy pisali tekst ze słuchu , nie widząc go tak  jak wy .Ale najpierw zwycięzcy:
Kl. 4.
I m. Gabriel Bednarek 4c, II m. Ola Małek 4b, III m. Wojtek Nowak 4b
Kl. 5.
I m. Ola Kapuśniak 5c, II m. Ania Binek 5c, III m. Zosia Ośmińska 5c i Karolina Piasecka 5a
Kl. 6.
I m. Maciek Kmiecik 6c, II m. Julia Ślęczka 6b, III m. Julia Głuszko i Adam Dziwiszek 6b
Gratulujemy !!!

A oto dyktando:

Mo□na by sądzić, że sprawy ortograf□ wypadałoby na razie  odło□ yć na p□źniej, ale przecie□ nasze błędy w tym zakresie □adko mają □arakter bla□ych usterek. A ileż mamy ponadto wa□ań! Spr □bujmy dzisiaj □ucić szereg zdań nieupo□ądkowanych, ale zawierających □asła, kt□re na ogół sprawiają niekt□rym sporo tr□dności. Zdania te, przez polonistę nie upo□ądkowane do końca , pozwola nam się sprawdzić i niewątpliwie będą mogły stać się podstawą dla opin□ o naszych sprawnościach. Zobaczymy, czy naprawdę niekt□□y z nas piszą nie rozumując, nie odwołując się do reg□ł i zdradzają brak ambic□.Czy zawsze chce nam się zaj□eć do słownika? Czy często □ądamy wyjasnień od nauczyciela ? Tymczsem wcią□ jakiś złośliwy □o□lik czy□a na nasze błędy.Jak słusznie ktoś kiedyś napisał , uczeń p□ypomina kola□a na wira□u trudnej bie□ni , bo musi wykazać zar□wno opanowanie swego □emiosła, jak i spok□j, umiej□tność □amowania oraz szybką or□entac□ę. Skończmy z m□onkami o promocja□ nie pop□edzonych uczciwą pracą.

Maria Jaskólska, Małgorzata Ambrożak 
Szkoła Podstawowa nr 44, im. Jana III Sobieskiego w Zespole szkół nr 10 we Wrocławiu
ul. Wilanowska 31 w ZS nr 10

serdecznie zaprasza dzieci z klas I
III
na


Półkolonie letnie po hasłem ,,Razem latem-ciekawie, zdrowo i wesoło’’    
                             

  • I turnus od 26 czerwca 2017 r. do 30 czerwca 2017 r. (5 dni roboczych)

  • II turnus od 3 lipca 2017 r. do 7 lipca 2017 r. (5 dni roboczych)

Opłata za turnus wynosi 150 zł i obejmuje: koszty przejazdu i bilety wstępu oraz obiad i II śniadanie. Pozostałe koszty finansuje Urząd Miejski Wrocławia.
Zajęcia odbywać się będą w godz. 7 30
16 30. Proponujemy realizację zainteresowań artystycznych, informatycznych i sportowych.

Ilość miejsc jest ograniczona (25 miejsc na każdy turnus). Zapisy i wpłaty w sekretariacie szkoły w godz. 8 00-15 00 od 14 czerwca 2017 r.
Informacje pod tel. 71 3455136

XIV Festiwal Nauki

Kolejny,  XIV Festiwal Nauki odbył się 20 maja 2017 roku. W organizacji festiwalu brali udział uczniowie szkoły podstawowej , uczniowie gimnazjum oraz Rada Rodziców i rodzice uczniów.
Tematem festiwalu były w ty roku owady : „ Świat owadów
piękne , groźne, pożyteczne”.
Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum przygotowali tematyczne prezentacje:
tematy dla klas 4- 6 SP44
1. Produkty pszczelarskie
2. Znaczenie owadów w przyrodzie
3. Rekordy w świecie owadów
4. Motyle polskie
5. Motyle Australii i Ameryki
6. Owady śmiercionośne
7. Budowle wykonane przez owady
8. Owady chronione w Polsce
9. Owady pożyteczne
10. Owady szkodniki
tematy dla klas 1-3 G11
1. Podstawowa systematyka owadów
2. Występowanie owadów na Ziemi
3. Owady chronione w Polsce
4. Ewolucja owadów inkluzje w bursztynie
5. Czy pająki i kleszcze  to owady?
6. Polskie nazwy owadów na wesoło Nazwy Polskie na wesoło
Festiwal rozpoczęła   grupa wokalna SP 44 „Moderato”, która otrzymała gromkie brawa w podziękowaniu za wspaniały  występ. Uczniowie wszystkich klas zwiedzili prezentacje przygotowane przez kolegów a klasy starsze podstawówki i klasy gimnazjalne brały udział w spotkaniu z pracownikiem  naukowym Instytutu BiologiiUniwersytetuWrocławskiegoPanem Radosławem Gilem. Wykład był wyjątkowo interesujący Rodzice natomiast brali udział w seminarium prowadzonym przez psychologa Panią Kingę Trus. Tematami spotkania były zagadnienia: „Jak wspierać dziecko ze specyficznymi trudnościami w nauce” oraz
,,Jak wspomagać i motywować dziecko utalentowane''.
Klasy 1
3 brały udział W sportowym turnieju „Złotego motyla”. Pani Anna Sosnowska prezentowała jak powinna wyglądać pierwsza pomoc.
Rada Rodziców Przygotowała kiermasz ciast z którego dochód przeznaczyła na cele szkole. Jako udało się oszacować było wystawionych ponad 50 różnych ciast wszystkie tak wspaniałe , że pod koniec festiwalu nie zostało ani jedno.
Przedstawiciele rodziców zorganizowali również salon gier planszowych a Pan Emil Wojciechowski salon gier komputerowych. Gośćmi festiwalu byli także Skauci Europy oraz reprezentantki Polski w piłce nożnej. Kolejny , XV Szkolny Festiwal nauki
już za rok.

Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc w organizacji Festiwalu Nauki. Dzięki wsparciu rodziców dzieci biorące udział w konkurencjach sportowych, a także w grach planszowych zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców SP 44. W ramach sprzedaży ciast i domowych wypieków udało nam sie zgromadzić 1590 zł 98 gr.

 


12 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 44 miał miejsce już XXII Festiwal Piosenki Ekologicznej. Temat tegorocznego festiwalu brzmiał „Ulotne chwile
motyle”.

Jak zawsze w przygotowaniach do ogólnowrocławskiej imprezy, jaką jest nasz festiwal, brała udział cała szkoła. Otrzymaliśmy zadania do wykonania. Każda klasa miała przygotować model przestrzenny dowolnie wybranego motyl ,zamieszkującego różne kontynenty. Powstały piękne, barwne , różnorodne prace , które stanowiły dekorację . Motyle zresztą przysiadły nie tylko na oknach naszej szkoły, ale unosiły się nad naszymi głowami , jakby przefruwały całą chmurą nad nami. Wielobarwne ich postaci pokryły też scenę , na której występowali uczestnicy konkursu. Między nimi widniał wielobarwny napis z hasłem tegorocznego festiwalu.
Motyle zasiedlają wszystkie kontynenty poza Antarktydą. Kojarzą nam się przede wszystkim z bajecznymi kolorami, choć większość wygląda raczej niepozornie. Motyle fascynują od wieków. Bywają inspiracją dla artystów i wynalazców, ale przede wszystkim są wyzwaniem dla entomologów, studiujących budowę i zachowania tych delikatnych owadów. W przyrodzie jednak nie są tylko ozdobą. Stanowią pożywienie dla wielu gatunków zwierząt, pełnią także ważną funkcję owadów zapylających. Ale żeby nie było za słodko jako gąsienice są wyjątkowo żarłoczne i często traktujemy je jak szkodniki. Przykładami mogą być znane powszechnie bielinki kapustniki czy mole.
Festiwal , jak zawsze, rozpoczął się od przedstawienia przybyłych gości i członków jury.
Uczniowie naszego koła muzycznego Moderato nie brali udziału w konkursie. Występowali jednak jako atrakcja imprezy , goście umilający czas podczas przerw i obrad jury. Jak zawsze zmagania konkursowe przebiegały w kilku kategoriach: soliści młodsi i starsi i zespoły młodsze i starsze. Naszą szkołę odwiedziło wielu uczestników z kilkunastu szkół. Występy uczniów przeplatane były krótkimi, śmiesznymi  wystąpieniami naszego kolegi, z klasy szóstej, który nie tylko zabawiał widownię , ale zapoznawał nas z ciekawostkami ze świata motyli, zadawał pytania sprawdzające naszą wiedzę na temat owadów.
Zanim rozpoczął się konkurs, została, jak co roku , wręczona nagroda dla zwycięzcy za projekt najciekawszego znaczka tegorocznego festiwalu. Otrzymała ją Alicja Szatkowska z klasy 6c.
Imprezę poprowadziły uczennice klas 6. Gośćmi z kilkunastu szkół wrocławskich opiekowali się uczniowie klas starszych. Wszyscy świetnie sobie poradzili z zadaniami.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich chętnych za rok .

Maria Jaskólska

 


 


Mistrzostwa Wrocławia

16 maja uczniowie klasy Vl wzięli udział w zawodach sportowych. Natalia Jamroży Vl b zajęła 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową. Krystian Wasilewicz 6c zajął 2 miejsce w pchnięciu kulą zdobywając tytuł wicemistrza Wrocławia. Przed nimi zawody o tytuł najlepszego zawodnika na Dolnym Śląsku,ktore odbędą się 30 maja. Gratuluję !

Bogusława Wołoszyn


 


I Międzyszkolnego Konkursu na Komiks Inspirowany Obcojęzyczną Literaturą Dziecięcą dla klas 0-III


Dnia 8 maja w Centrum Kultury „Zamek” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Międzyszkolnego Konkursu na Komiks Inspirowany Obcojęzyczną Literaturą Dziecięcą dla klas 0-III, w którym uczennica klasy
3F - Kalina Rogala  zajęła I MIEJSCE.


Kalinie serdecznie gratulujemy!

Magdalena Witkowska


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego