Koło teatralne Dekoter - Sp 44 Wrocław

Koło teatralne Dekoter

DE - KO - TER

Dziecięce Koło Teatralne ,,De- Ko-Ter " działa w SP 44 od 2007r.Od samego początku widowiska teatralno- muzyczne  są przygotowywane wspólnie z  Zespołem Tańca Ludowego ,,Sobieszczaki". Nasza działalność  artystyczna ma na celu propagowanie   treści edukacyjnych głównie związanych z ekologią oraz literaturą dziecięcą .Podczas zajęć  uczniowie poznają podstawowe  techniki teatralne, uczestniczą w opracowywaniu choreografii ,a także w  tworzeniu  scenografii  i rekwizytów. Każdy występ  to również przygotowanie dziecka do pracy na scenie  oraz obycie z mikrofonem. We wszystkich tych działaniach dzieciom pomagają także rodzice. Staramy się, aby kolejne  pokolenia uczniów zdobywały trudną umiejętność  wyrażania  emocji w grze aktorskiej, tańcu czy śpiewie. Do tej pory wzięliśmy udział w wielu uroczystościach i imprezach szkolnych takich, jak: Apele Ekologiczne, Przegląd Pieśni Patriotycznej, Święto Babci i Dziadka, ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia" ,  podsumowania akcji ,,Cały Wrocław czyta dzieciom",  uroczyste zakończenie  roku szkolnego. Koło Teatralne ,,DE-Ko-Ter" reprezentuje również naszą szkołę w środowisku lokalnym.

Opiekun    Elżbieta Łodygowska