Projekt „KINO-SZKOŁA-KULTURA” - Sp 44 Wrocław

Projekt „KINO-SZKOŁA-KULTURA”

Projekt „KINO-SZKOŁA-KULTURA”

To projekt realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miasta Wrocław, który powstał w 2013 roku z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. To program na poziomie podstawowym skierowany do uczniów i nauczycieli wrocławskich szkół podstawowych (klas 4-6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Trzem seansom w semestrze towarzyszą prelekcje, warsztaty, dyskusje z filmoznawcami, kulturoznawcami i dziennikarzami filmowymi. Nauczyciele otrzymują materiały dydaktyczne, ułatwiające omówienie tematów poruszonych w filmach podczas lekcji w szkole.
W roku szkolnym 2014/2015 dla każdego poziomu szkół przygotowano trzy spotkania, które odbywać się będą w ramach tematycznych cykli ilustrowanych następującymi filmami:
Między pokoleniami i w rodzinie:
Szkoła podstawowa: WICHER, reż. Katja Von Garnier, Niemcy 2013, czas trwania filmu: 101 min
Gimnazjum: BOY, reż. Taika Waititi, Nowa Zelandia 2012, czas trwania filmu: 87 min
Realizacja pasji i bycie sobą:
Szkoła podstawowa: FELIX, reż. Roberta Durrant, Republika Południowej Afryki 2013, czas trwania filmu: 97 min
Gimnazjum: SUGAR MAN, reż. Malik Bendjelloul, Szwecja, Wielka Brytania 2012, czas trwania filmu: 86 min

Poszukiwanie tożsamości i korzeni:
Szkoła podstawowa: ESKIL I TRYNIDAD, reż. Stephan Apelgren, Szwecja 2013, czas trwania filmu: 103 min
Gimnazjum: ŚLEPAKI, reż. Bernd Sahling, Niemcy 2004, czas trwania filmu: 87 min

Każde spotkanie w kinie składać się będzie z trzech części: krótkiego wprowadzenia przed seansem, projekcji filmu i omówienia wybranych zagadnień poruszonych w filmie.
Czas realizacji: październik 2014 - czerwiec 2015